ایده گرا/تنوع طلب

 شما ایده آل گرا ها...

دقیقا همین شما ایده گرا ها...گاهی اوقات میروید روی اعصاب ما تنوع طلبها، پیاده روی میکنید، گاهی اوقات هم اسب سواری...

همین شماها، با بعضی اخلاق های شخمی تان، سختگیریهای بی موردتان، و کندی تان در انجام کار، حوصله آدم را سر میبرید.

نمیدانم همه تان همین طورید یا این موردی که ما داریم از نزدیک باهاش سر و کله میزنیم... توی زمان برابر که من 6 تا کار را، حالا نه باید کیفیت 100% اما به حد قابل قبولی  انجام میدهم، یک کار را با کلی افتخار و فیس و افاده انجام میدهد. بعد هم هی میابستد جلوی کارش، با افتخار به آن نگاه میکند، به جای آنکه برود سراغ کار بعدی. و اتفاقا همین اخلاق عجیب باعث شده بعضی کارها که از بیخ به نظرش عالی نیستند، وسط کار، همینجوری روی هوا رها شوند... همین شما ایده گرا ها که تا تمام ابزار و لوازم یک کاری را نداشته باشید، جرات وارد شدن به آن کار را ندارید. بدی ش این است که گاهی اوقات، شما که این همه دنبال اسباب و لوازم یک چیزی بوده اید، بعدن میفهمید آن چیز حتی رویایتان هم نبوده. فقط به یک دلیل ظاهری، یک روزی میلش زده به سرتان! بگذریم.

 شما ها، اعصاب ما تنوع طلب ها را خورد و خمیر میکنید. ما که دوست داریم به هر چیزی نوک (تُک) بزنیم، با شما نمیتوانیم. ما که اقتضای طبیعتمان تجربه هر چه بیشتر است، و بنابراین نیاز داریم از حداقل زمان ممکن برای همه چیز استفاده کنیم، با شما که باید مَچ شویم، آب و روغن قاتی میکنیم.

ما تنوع طلبها، دلمان میخواهد سر سفره هزارجور غذا باشد، حالا شاید نه درجه یک. شما ایده گرا ها میخواهید سر سفره یک غذای درجه یک داشته باشید. برای یک نوع غذا، ساعت ها زمان میگذارید. پیاز داغش را که میگیرید، گوش میکنید، نگاه میکنید، زرد چوبه که میریزد میبویید، نگاه میکنید. ما اعصابمان خورد میشود که توی فرصت هیچ کاری نکنیم. یا داریم ظرف میشوریم، یا میوه جابجا میکنیم...

ما تنوع طلبها، گاهی بخاطر دل شما، سعی میکنیم جوری رفتار کنیم که باب میل شما باشد. غذایی درست میکنیم که ساعتها عشق پای آن مصرف شده. لوازم مورد نیاز برای اهدافتان را آماده میکنیم.

شما را به خدا گاهی دل ما تنوع طلبها را در نظر بگیرید. ما تنوع طلبها، به آرزوهای کوچک و دم دستی مان اگر نرسیم، -حتی به خیالش گاهی- امید زندگی مان از دست میرود. نگیرید اینها را از ما.... بستنی اگر آرزوی ماست، نگیریدش. پارک اگر آرزوماست، گاهی بی منت بیایید*. سفر اگر دلمان میخواهد، اگر نمیایید و دلتان نمیخواهد تنها برویم، لااقل بگذارید با خیالش خوش باشیم، گند نزنید به خیال برنامه سفر مان...

 

 

*لا تبطلوا صدقاتکم بالمن و العزی!!

/ 0 نظر / 11 بازدید